Zapraszamy:
Zadzwoń do nas: +48 512 512 227

Recykling samochodowy

Recykling samochodowy, czym jest i jak wygląda?

Recykling (z ang. recycling) to odzysk surowców wykorzystanych do produkcji samochodów, w ramach odzysku auta nie nadające się do dalszej eksploatacji poddane są procesowi demontażu, segregacji. Odpady, czyli w naszym przypadku złomowane auta są demontowane a następnie ponownie przetwarzane na produkty i materiały wykorzystywane w pierwotnym celu.

Krok pierwszy, kontakt i formalności

Pierwszym krokiem w procesie utylizacji jest kontakt z uprawnionym podmiotem. W naszym przypadku jest to Stacja Demontażu Pojazdów U Konesera, która prowadzi skup aut skup aut, skup złomu stalowego, skup metali kolorowych. Firma PHU U Konesera wystawia zaświadczenie o demontażu pojazdu w stacji prowadzącej recykling, unieważnia tablice rejestracyjne, unieważnia dowódów rejestracyjny oraz karty pojazdu jeśli została wydana. W skrócie mówiąc, załatwia wszystkie niezbędne dokumenty w celu wyrejestrowania auta. Sprzedający ma również możliwość wycofania składki OC a nadpłata zostanie mu zwrócona.

Krok drugi, demontaż i recykling

Prawidłowo zdemontowane elementy samochodu nadające się do dalszego użytku jako części zamienne do aut są sprawdzane, katalogowane a następnie wprowadzane do sprzedaży. Dzięki czemu mogą Państwo tanio kupić używane części do swojego samochodu. Sprzedajemy je w naszych sklepach internetowych jak również stacjonarnie w siedzibie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.