Zapraszamy:
Zadzwoń do nas: +48 512 512 227

Masz stary samochód? Zezłomuj go legalnie zamiast wyrzucać części do lasu


Pozbycie się starego samochodu może być o wiele bardziej kłopotliwe, niż auta kilkuletniego o stosunkowo dużej wartości. W takim przypadku należy skorzystać z usług licencjonowanej stacji demontażu zamiast wyrzucać części do lasu.

Pamiętajmy, że jedyną legalną metodą wycofania samochodu osobowego z ruchu, jest zezłomowanie w Stacji Demontażu Pojazdów. Unikanie tego obowiązku jest zagrożone karami finansowymi i konsekwencjami prawnymi. Stary wysłużony samochód można jeszcze sprzedać, ale wiąże się to z ryzykiem. Dlatego należy zrobić to jak należy i dopilnować wszelkich formalności. - podkreśla Grzegorz Kuźma, prowadzący firmę KM Szrot.

Jeśli masz samochód, który nie przedstawia już dużej wartości, lub jest rozbity a naprawa nie ma sensu, jedną z dwóch legalnych możliwości jego zbycia, jest oddanie do licencjonowanej Stacji Demontażu Pojazdów. Wówczas część dających się wykorzystać podzespołów jest sprzedawana na rynku wtórnym, jednak co najważniejsze reszta jest utylizowana zgodnie z wymogami prawa i ochrony środowiska.

Drugą legalną metodą pozbycia się starego i niechcianego już samochodu jest jego sprzedaż. W pierwszej chwili taka możliwość może się wydać bardziej atrakcyjna od legalnego złomowania. Można bowiem uzyskać większą kwotę na pojazd. Jednak to co zwykle z takim pojazdem dzieje się potem, może przynieść przykre konsekwencje. Istniej duże prawdopodobieństwo, że nasze auto trafi na nielegalne złomowisko, tam część dających się spieniężyć podzespołów zostanie sprzedana a reszta zostanie albo spalona albo trafi do lasu.

Świadomość ekologiczna to jedno, prawne konsekwencje dla sprzedającego to drugie. Pamiętajmy, że auto sprzedane i nielegalnie złomowane nie są wyrejestrowywane. Samochód nadal więc figuruje na nasze nazwisko CEPiK.

Najgorszym pomysłem jest samodzielna rozbiórka. Po pierwsze pojazd nie może zniknąć ot tak sobie. Kombinacje ze zgłaszaniem kradzieży to już bardzo duże ryzyko. Ponadto rozbierając auto na części nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że szkodliwe odpady, jak choćby elektrolit akumulatorowy, nie trafią do gleby. Niesprzedawalne części /plastik, tapicerka/ jeśli trafią do lasu, prędzej czy później sprowadza na nas kłopoty. Minimalna kara za nielegalny demontaż to Minimalna to 10 tys. zł, maksymalna to aż 300 tys. zł.

Auto złomowanie Lubań


Korzystając z usług legalnych firm takich jak KM Szrot unikamy ryzyka. To w pełni profesjonalny i całkowicie legalny demontaż niechcianych pojazdów. Spełniający wymogi wszystkich procedur prawnych. Firma KM Szrot zajmuje się kompleksowo tym wszystkim, co związane jest z samochodami osobowymi, zaczynając od skupu aut, a kończąc na takich zadaniach, jak kasacja samochodu czy też jego złomowanie.

Auto złom Lubań – jak to działa?


Udając się do stacji demontażu, KM Szrot musimy mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość oraz koniecznie dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu (jeśli taka była wydana) lub inny dokument potwierdzający dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Pamiętajmy, że auto musi być kompletne. Czyli jego masa nie może być mniejsza niż 90 proc. masy nowego pojazdu.

Samochód na złomowisko KM Szrot można dostarczyć osobiście lub zgłosić jego odbiór.

Skup Aut Lubań


Oferta Firmy KM Szrot to nie tylko złomowanie auta. Przedsiębiorstwo zajmuje się również ich skupem. Firma skupuje samochody popularnych, o różnych wielkościach czy masie z terenu Jeleniej Góry i okolic. Skup aut za gotówkę prowadzony jest przez zespół specjalistów, którzy od wielu lat działają w branży i posiadają niezbędne doświadczenie.

Artykuł opublikowany na stronie: 24jgora.pl

Numer telefonu

+48 512 512 227


Zadzwoń teraz

Adres Email

mediakoneser@gmail.com

Napisz teraz

Siedziba Biura

ul. Daszyńskiego 16 G

58-533 Mysłakowice

Lokalizacja

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas.

Kontakt telefoniczny
+48 512 512 227
Adres EMail
mediakoneser@gmail.com